peynir mi? beyaz canavar mı? evde peynir yapalım...


http://pozitifid.wix.com/pozitifid/

peynirde gizli tehlike adı altında bir haber ve insanı dehşete düşüren sonuçların açıklanması...
ve halka bilinçli davranın 

....numaraya şikayet edin uyarısı! şikayet iyi de nasıl?  halk önce neyi şikayet edecektir? ekmek yerken tedirgin! et yerken tedirgin! yaşamaya çalışırken tedirginlikle boğuşarak geçen hayatın içinde sıkışıp kalmak gibi...

galiba ülkemizde en iyi işleyen sistem, ceza sistemi...

eğitim sisteminin deneme yanılma yöntemi ile yaz-boz  prosesleriyle sendeleyerek tıkanması halkın ısdırabının aralıksız devam edeceğinin kesin göstergesidir.

ucuz ürüne dikkat! uyarısı " o zaman da  satıcılar ucuz kalitesiz ürünü  fahiş fiyata satacaklardır ya da marka adı altında gene kalitesiz katkı maddeli ürünler ve fahiş fiyatlar, 
AB üyesi olma gibi bir takıntım yoktur fakat halkın sağlığında ciddi standartları olduğu için sağlıklı bir hayat için ülkemin denetleyenlerinin kanun koyucularının denetlenmesi için AB kaçınılmaz gibi görünüyor..... üyeliğe kabul ediliş her ne kadar ufukta görünmese dahi 


 Peynirde Gizli  Tehlike , haberi ...
Et, süt, yumurta, bal ve ekmekten sonra hilecilerin eli peynirimize de uzandı. Bazı uyanıklar, küflenmiş peynirleri eriterek, 'taze kaşar' diye piyasaya sürüyor. Kilosu 5 TL'ye satılan hileli kaşarlar kansere yol açıyor.

Erzurum Atatürk Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mükerrem Kaya, kaşardaki korkunç tehlikeyi şöyle anlattı: "Bozulmuş ve küflenmiş peynirin içerisine bitkisel yağ, kazeinat katarak, teknolojinin de yardımıyla taze kaşar elde ediyorlar. Küflenmiş peynirlerden üretilen bu kaşarların kanserojonik olduğu açık ve seçiktir."

UCUZ ÜRÜNE DİKKAT

Katıldığı bir TV programında ucuza satılan eski kaşarlara da dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Kaya, "1 kilo eski kaşar yapmak için 10 litre süt gerekli. Üreticiden sütün çıkış fiyatına 1 TL desek, eski kaşarın kilosunun 10 TL'den aşağı olması imkansız" dedi. Piyasada kilosu 5 TL'den satılan eski kaşarlar olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Kaya, vatandaşı bu kadar ucuz ürünlere şüpheli yaklaşmaları konusunda uyardı.

'BİLİNÇLİ OLUN'.............
Hileli ürünlere karşı Tarım Bakanlığı'nın denetimler yaptığını belirten Prof. Dr. Kaya, şunları kaydetti: "Bakanlık her yerde, her işletmeyi denetleyemez. Burada tüketicinin bilinçlendirilmesi önemli. Vatandaş ürün alırken araştırmalı. Şüpheli ürünleri de ALO 174 hattına şikayet etmeli ya da taleplerini dile getirmeli.
BBC Türkçe

bence bilinçli tüketici olmak  üretimin tarafımızdan yapılmasıdır:
sağlığını,kendini ailesini önemseyenler için ...

gerçekten som derece basit beyaz peynir  ve kaşar peynir yapımı ...

üstelik missssss gibi:))


                                                                                  Pozitif ID                                                                      
"her şey sende ve doğada gizli"


Perihan Yıllı ile
           Pozitif ID        

 Kişisel Gelişimin Profesyonel Tasarımı  & 
                içindeki sen ile keyif dolu yolculuğun sınırsız keşfi 
                                                                            

fatih - fevzipaşa cd 27/3


Popüler Yayınlar