İlayda Gökyüzünü Boyarım 2013


http://pozitifid.wix.com/pozitifid/

Albüm bir dost eli sıcaklığında, önce sizi alıyor özünüze kavuştururcasına içinizdeki sevgiyle kucaklaştırıyor, 
Kimi zaman  balkan coğrafyasındasınız bazen de Roma  caddelerinde    ve son derece  yumuşak keskin sınırlardan uzak bir evrensellik içindesiniz ve o eşsiz buram buram mistizm kokan  lirik ilahilerimizle buluşuyorsunuz,
Evrensel , sınırlar arası geçişi hissettirmeyen son derece naif bir akış  pembe-mavi tadında bir performans.
Emeklere  nefeslere saygı ve şükranla

pozitifID

İlayda'nın müzik yolculuğu İtalya'da başlamıştır. Rovigo Konservatuar giriş sınavına Pavarotti'nin Hocası olan Emma Raggi Valentini ve Bocelli'nin Hocası olan Alain Billard'dan özel ders alarak hazırlanmıştır. Verona'da Felice Dall'Abaco Konservatuarı mezunu olduktan sonra Renato Bruson ile masterclass eğitimine katılmıştır.

Klasik müzik ve operadan beslenen ruhu İtalya'da kuzeyden güneye birçok şehirdeki festivallerde, tiyatrolarda, eğitimlerde, müzikalde, koro, opera konserleri, televizyon, radyolar ile rafine olmuştur. Opera'dan pop'a, caz'dan geleneksel halk şarkılarına kadar uzanan sesi ile şimdiye kadar on beş dilde şarkı söylemiştir. 

İlayda Omnia Fluunt adlı İlk albüm çalışmasını Roma'da Calabrese kardeşler ile yapmıştır. İlk albümündeki şarkıların tüm sözleri kendisine aittir.

Kayıp medeniyetler üzerinde hazine ve incelikler peşindeki ruhu onu Roma'dan İstanbul'a getirmiştir. Doğduğu topraklardaki Selçuk Meryem ana evinde, Meryem ananın göğe yükseliş gününde ilahilerle binlerce kişiye seslenmiştir.

Sivil toplum çalışmaları kapsamında amatör ve profesyonel karmadan oluşan kurucusu olduğu Mutluluk Korosu ile birçok coşkulu konsere imza atmaktadır. Özel okullarda eğitmen olarak başarılı projelerde yer almıştır. 

Gökyüzünü Boyarım Albümü, usta müzisyen Özkan Turgay ile ince bir sanat işçililiğiyle hazırlanan şarkılar Gökyüzünü Boyarım albümüyle müzikseverlere sunulmaktadır.

Dünya medeniyetine yüreğimizdeki ve toprağımızdaki sırları fısıldayan bu albüm baki kalan kubbede hoş ve kalıcı bir seda bırakmayı amaçlamaktadır.

Toplam 10 şarkıdan oluşan albüm, özgün bestelerden geleneksel halk şarkısına, cazın tınılarından operanın büyülü dokunuşlarına, popüler müzikten ilahilere kadar farklı görünen her demin aynı yüreğin sesi olduğuna işaret ediyor. Köklerimizi hissedip ufuk çizgimizdeki perdeyi aralıyor.

Gökyüzünü Boyarım albümü kendi sesini ilk kez duyan bir çocuk gibi heyecanlı ve geniş yürekle emek verilen bir albümdür. Tüm gönüllü katkılar dost eli sıcaklığındadır.

Yapımcılığı Turgay Müzik, dağıtımı İMM Müziğe ait olan ''GÖKYÜZÜNÜ BOYARIM'' adlı albüm 31 Temmuz 2013 tarihinde tüm müzik marketlerde sizlerle buluşacak
Türkçe
İstanbul, 2013


kaynak: http://www.izmir.com.tr/pages/BookDetails.aspx?evtid=17405&evtgenreid=709
http://www.idefix.com/muzik/gokyuzunu-boyarim-ilayda/tanim.aspsid=ETJN0U41RB3B3DOC48S6

Popüler Yayınlar