Einstein'in Beyin Ön Lobu Aşırı Derecede Kıvrımlı .bilinenden bilinmeyenlerePozitifID
"Herşey  sende ve doğada gizli"...
  https://www.perihanyilli.com/


Albert Einstein'ın beyni, beynin bilinmeyenlerini açıklamak adına bir ipucu olarak nitelendirilebilir

Hayatı boyunca ve ölümünden bu yana, insanlar için hemen her yerde  bir merak konusu olmuştur  dahiyane bir beyne sahip olan Aibert Einstein’in beyni  . Şimdiye kadar yaşamış en parlak adamlarından biri olarak kabul edilmiştir. 
Şimdi bilim adamları fizikçinin sahip olduğu sıradışı beyini , dahi beyni açıklamak adına  bir ipucu olarak değerlendiriyorlar .. 


 Florida Eyalet Üniversitesi'nden evrim antropolog Dean Falk tarafından yönetilen, "Einstein'ın beyninin bölümleri çoğu insanın beyninden farklı   olduğunu  tespit etmişlerdir."

Einstein'ın 1955 yılında ölünce, beyni Thomas Harvey tarafından beyin müzesine saklanıyordu , " Huffington Post’un açıklamasına göre; 
"Beyin büyüklüğü Genel şekli asimetriktir. Normaldir ve bu normaldir. Sıra dışı olmasının nedeni ise; beynin çeşitli yerlerinde karmaşıklığıdır."
"Genel büyüklüğü ve Einstein'ın beyninin asimetrik şekil, normal olmasına rağmen, prefrontal, somatosensoryel, primer motor, parietal, temporal ve oksipital korteks olağanüstü," zaten bilimsel literatürde , 85 diğer insan beyni ile  karşılaştırıldığında  onun görsel-uzamsal ve matematiksel yetenekleri bazı nörolojik temellere dayanmaktadır  . "

Örneğin, Falk Huffington Post ;, 
Einstein'ın frontal lob parçaları "ekstra dolambaçlıdır,"
 " parietal loblar ", olağanüstü asimetrik"  
 birincil somatosensoriyel ve tipik yüz ve dil temsil yakın bölgelerde motor korteks var"
ve  sol hemisfer  büyük ölçüde geniştir."

As USA Today raporları, ise  Einstein'ın beyninin bazı bölgeleri "hala bilinmemektedir, bu yüzden , gerçek beyin fotoğraflarının  tümünün araştırılması, "

"Bu bir başlangıçtır," Falk Huffington Post'a göre: "Bu çalışmanın , zeminidir  ,bir çok bilim adamı  bu slaytları bakmak isteyecek farklı  hipotezlerle farklı sonuçlara ulaşılacaktır. "

Örneğin , "diğer yetenekli insanların beyinleri ve Einstein'ın beyni ile  karşılaştırmalı."

240 parçaya ayrılarak yapılan  otopsiye göre araştırmacılar ayrıca beynin sağ tarafındaki somatosensör korteksindeki ilginç özellikten de bahsediyorlar. Bu bölge vücuttan sensör benzeri bilgiler almaya yarıyor. Bu bölgenin gelişiminde ise Einstein'ın başarılı olduğu kemanın etkisi olduğu düşünülüyor.
 2012 / kasım Perihan Yıllı ile PozitifID  Kişisel Gelişim

kaynak      http://www.huffingtonpost.com/2012/11/17/albert-einstein-brain-study-genius_n_2144865.htmlhttp://pozitifid.blogspot.com/2012/07/kalc-ve-etkili-ogrenme-zihnin-yasalar.html

http://pozitifid.blogspot.com/2012/07/guclu-hafza-icin-bunlar-yapn-et-obur.html

http://pozitifid.blogspot.com/2012/07/ic-indeki-sen-ile-yolculuga-hazr-msn.html

               

Popüler Yayınlar