nemlendirici kremler ve vazelin gerçeği

"Yeni bir kitap Yeni bir "ben" 
Ocak,2018'de tüm kitapçılarda"   


                                                                                                                                              http://www.perihanyilli.com/  
Yediklerimizin bir kısmını vücudumuz tolere edebilir peki o çok savunmasız cildimiz ne yapıyor? Pek çok nemlendirici kremin cilt kanser riskini arttırdığı,kanıtlanmış bir gerçektir. Araştırmalar klinik çalışmalarda  optimum koşullarda 17 hafta boyunca denek farelere uygulanmıştır elde edilen verilere göre; "madeni yağ vb kimyasallar içeren  nemlendiricilerin tümör oluşturduğu ve var olan tümör boyutlarında  da %69 oranında önemli artış oluştuğu"yönündedir.  

Madeni Yağ ile yapılan Nemlendirici Kremler 

Özellikle "emziren ve bebek bekleyen anneler"

Cildinize sürdüğünüz ürünler;

Karın çatlakları ya da meme ucu bölgenize kullandığınız ürünler;

Cilt dokusu tarafından hücreler aracılığı ile tüm dokulara servisin yapıldığını unutmayın!
Özellikle bebeğe emzirmeden önce sürdüğünüz ürünler,vazelin dahil olmak üzere tüm kimyasallar ile bebeğiniz için dehşet düzeyde tehdit oluşturuyorsunuz ve farkında olmadan...
Mineral yağlar, özellikle de toplumuzda en çok tercih edilen türü vazelindir  ve bu kurtarıcı olarak kullandığımız ürünün  en az 23 farklı hastalık ve sağlık sorunları ile bağlantılı olduğu gerçeğini bilmeniz gerekiyor. Otoimmün hastalıkları,  bir canlının savunma sisteminin kendi vücut hücrelerine de saldırması  kanser hücreleri de dahil olmak üzere kendi vücut hücrelerini  yok etmeye çalışması olarak tanımlanır.  
Hala emziriyorsanız , emzirmeden önce  göğüslere mineral yağ (özellikle vazelin) içeren kremler ve losyonlar kullanmaktan kaçınılması, ayrıca çoğu bebek yağı içeren markalar olarak, bebeğinizin cildine bebek yağı sürmekten kaçınmanız  akıllıca bir davranıştır.

Sizler, yiyemediğiniz toksinleri / zehirleri ;  

Cilt Bakım Ürünüdür ve göğüs ucu çatlaklarıma iyi geliyor düşüncesi ile bebeğinize emziren anne misiniz ? 

Peki, o çok özendiğiniz en önemli görsel alanınız olan teninize nasıl yediriyorsunuz?


Unutmayın, cildiniz en büyük organınızdır . Daha kötüsü, cildiniz çok ince ve  oldukça da geçirgendir. Cilde sürülen  tüm  öğeler "kan içinden geçerek ve vücudunuz boyunca dağıtılacaktır". 
         Yemek olarak tüketemeyeceğiniz hiç bir şeyi cildinize süremezsiniz! 

Cildinize kimyasal madde sürmek  aslında onları yiyerek tüketmenizden   daha da  kötü olabilir. Bir şeyler yediğimiz zaman, tükürük ve mide enzimleri bazı zararlı toksiklerle mücadele eder  temizlenmesi  için yardımcı olur. Oysa ciltte böylesi temizleme faktörleri henüz tespit edilememiştir.

Cilt inanın savunmasız ! 

Cilt üzerinde bu kimyasalları sürdüğünüzde , bunlar hassas organlara efektif olarak ulaşıyor ve  herhangi bir filtreleme olmadan doğrudan kan tarafından  emiliyor.

Bu kimyasallar vücudunuzun kendi  içinde her noktaya dağılmaktadır. Bu kimyasal ajanların temizlenmesi ve  arındırması için gerekli enzimlerin yetersizliği zaman içinde doku bazında birikime yol açarak depolanmaktadır.

Güvenli Alternatifler

Kişisel bakım ürünlerinin genelinde , süpermarketlerde ürünlerde ki yüzlerce üründe bu zararlı kimyasallar açıklanmamaktadır, açıkça yazılsa da bu konuda hiç birimiz uzman da değiliz. Üstelik çıplak gözle görünmeyen puntolar kullanılmaktadır.
 Siz ve çocuklarınız her şeyin en iyisini ve hiç bir toksik madde  içermeyen ürünleri kesinlikle hak ediyorsunuz!..

O halde, modern dünyamızdan uzaklaşarak   tamamen doğal malzemeler kullanarak, kendi kişisel bakım ürünlerini  yapma durumu söz konusudur,
Özellikle emziren anneler, büyük annelerimizden kalma geleneksel bir göğüs antiseptiği önermek isterim;( ailemden öğrendiğim denenmiş kanıtlanmış karışımlardır)

-  Kaynamış soğumuş bir fincan su  içine yarım çay kaşığı karbonat karışımı; her emzirmeden önce göğüs ucunu bu karışımla temiz bir gazlı bezle temizleyin sonrasında bebeğinizi güvenle emzirebilirsiniz..
Bu karışım aynı zamanda bebeğinizin ağız antiseptiği de olacaktır ağzında oluşan pamukçuk denilen kabarcıkları da iyileştirecektir...

--------

İkinci geleneksel önerim Göğüs ucu çatlaklarınız aynı zamanda cilt kırışıklarınız için her zaman kullanabileceğiniz bir karışım:                                                      


- Bir kaç adet ayva çekirdeği, çok az doğal gül suyu içinde bekletilir , 
bu mayi bal kıvamına gelecektir ;
Göğüs çatlakları için inanılmaz bir doğal karışımdır.
- Göz çevresi hariç yüzünüze maske olarak sürebilirsiniz, ardından 20-25 dk. bekleterek ılık suyla yıkayın, sürpriz sonuçlarına şaşıracaksınız.
- Cilt kırışıklığı, sivilce, akne ve lekeleriniz için doğal bir formüldür.


.............
Üçüncü önerim;
Karın çatlakları için geleneksel zeytinyağımız..tüm vücudunuza hatta yüz boyun bölgenize rahatlıkla bol bol kullanın lütfen!...
Dedem sağlık ürünleri konusunda uzmandı ve her gece yatmadan önce tüm vücuduna zeytin yağı ile masaj yapardı...

           --Ayrıca saf  hindistan cevizi yağı cildi nemlendirmek için güvenle kullanılmalıdır
(kokusu için tercih edebilirsiniz)

Mutlaka kozmetik ürün kullanımında ısrarlı iseniz:

          * Lütfen içeriklerini çok dikkatle inceleyin! 
          * Plastik ambalajlardan kesinlikle uzak durulmalı
          * Parfüm eklenmiş ürünler dışında kokusuz olarak ürünlerin de içeriğine  ve içine de  bakılmalıdır 
          * Ürünlerin içeriğindeki maddelerin  liste sırasına  özellikle dikkat edin. Üreticiler ilk birkaç malzemenin en belirgin olanlarını , son sıraya koyarlar

Önemli not: 


Mümkün olduğunca, doğal ürünler tüketeceğiz


Yanı sıra ; bilinçli nefes eksersizleri ile oksijen doku bazında tüm hücrelere  sağlıklı olarak servis edilmektedir.

 Ciltte oluşacak ya da oluşmuş, yaşa bağlı sandığımız, bir çok kırışık,-sarkma gibi lezyonlar ya bilinçli yapılmayan sayısız faktörler ile oksijen eksiği kaynaklıdır.
 Siz teknikleri uygulamaya başladığınız ilk anlarda dahi  kırışıklarda, sarkmalarda iyileşmeler olduğuna şaşıracak ve doğal olarak uygulanan efektif nefes gücünün  görünümünüzde ki değişimin  mutluluğunu  yaşayacaksınız..

Ayrıca; cildinizde  doğal botoks için holoterapi seansımdan yararlanabilirsiniz...
Unutmayın "her şey sende ve doğada gizli" yeter ki kesfedelim...


      İletişim@Randevu 


            pozitifid@gmail.com 
            gsm 0553 866 86 30

Perihan Yilli ile Psikolojik Danışmanlık; "Çocuk,yetişkin,çift ve aile danışmanlığı.Kişisel Gelişim  Danışmanlığı,Koçluk Hizmetleri"  
 Nefes Terapisti, Holoterapi, Reiki Nlp Uzmanı, Access Conciousness Bars                  Uygulamacısı Objektif Testler (zeka,kişilik,gelişim,beceri) Uygulama ve Raporlama      
     
her şey sende ve doğada gizli…
  

lütfen içemediğini                  cildinize de kullanmayı aklınızdan dahi geçirmeyiz ... Bronz bir görünüm için neler yapılıyor? 

Bir miktar "farkındalık" inanın hepimize iyi gelecek!http://www.rakitap.com/magaza/prddet.php?pid=967609    

Sitedeki yazılar izinsiz ve kaynak belirtmeden başka yerde yayımlanamaz. yazıları  kaynak belirterek ya da  link vererek paylaşabilirsiniz,teşekkür ederiz PozitifID Kişisel Gelişim

Popüler Yayınlar